Trafi̇k Kazasinda Ölen Oğlu İçi̇n Okul Yaptirdi

Trafi̇k Kazasinda Ölen Oğlu İçi̇n Okul Yaptirdi

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol, hayırsever iş insanı Müjdat Koç ile eşi Serap Koç’a plaket takdim etti. Muhtemelen görevden alındıktan sonra seçtirdiklerine tutunarak partiye eklemlenmeye çalışacaklar ama nafile… İSTANBUL (İGFA) – İletişim Başkanı Altun, İstanbul’da bir otelde düzenlenen Türk-Yunan Medya Akademisi Forumu’ndaki konuşmasında, bugünkü panelin discussion board kapsamında gerçekleştirilen paneller serisinin üçüncüsü olduğunu anımsattı.

  • Medya ve iletişim alanında iş birliği yapabilecekleri bir diğer konunun dezenformasyonla mücadele meselesi olduğuna işaret eden İletişim Başkanı Altun, “Günümüzün en büyük sınamalarından biri hâline gelen dezenformasyon, sistematik yalan bilgi üretimi kendileriyle mücadele edilmesi gereken ciddi tehditlerdir.
  • Türkiye ve Yunanistan’ı bir araya getiren coğrafi yakınlığın ve her ikisinin birden muhatap olduğu jeopolitik zorlukların, meydan okumaların, iki ülke ilişkilerini ele alırken sıklıkla referans verdikleri unsurlar olduğunu dile getiren İletişim Başkanı Altun, Türkiye ve Yunanistan ilişkilerinde dikkate değer çok önemli bir başka hususun da iki ülke arasındaki tarihsel, kültürel ve toplumsal bağlar olduğunu söyledi.
  • Böylece rahat rahat iktidarın sağladığı güçten faydalanabilecek ve partinin temellerini kemirebileceklerdi.
  • Turizm sektörünün çok gelişmiş olduğu Türkiye ve Yunanistan için bu durum, hiç kuşkusuz büyük bir fırsattır.
  • Vali Muammer Erol, hayırsever iş insanı DSP Ordu Eski Milletvekili Müjdat Koç tarafından, 2021 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Melih Koç adına yaptırdığı Anaokulu ile Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde kurulan Yapay Zeka Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Sınıfı ve Konferans Salonu açılış törenlerine katıldı.

twitter Casibom

Geçtiğimiz günlerde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Şunun bilinmesini isterim, bizim AK Parti’den güç devşirecek isimlere değil AK Parti’ye güç katacak, ufuk, vizyon, dinamizm, heyecan katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var” demişti. Düzce merkez Şerefiye Mahallesinde 2 kişi arasında bilinmeyen nedenden dolayı çıkan tartışmada, taraflar birbirlerine thirteen el ateş etti. Tarım ve Orman Bakanlığı, 2024 yılı yaş çay alım fiyatının kilogram başına 17 lira, üreticilere verilen destekleme bedelinin ise 2 lira olarak belirledi. Kendi çıkarlarını öne çıkaranlar ve birilerine kazandırarak partilerine kaybettirmeyi göze alanların şimdilerde koltuğu sallantıda. Kötülük kötülüğü çeker hesabı; Partiye faydalı olabilecek insanları kazandırmak yerine partiye daha da zarar verecek insanları kazandırdılar.

Son Haberler

Hiç kuşkusuz, iletişim ve medyanın tüm imkânlarından istifade ederek Türk ve Yunan toplumları arasındaki etkileşimin yoğunluğunu arttırmak, yeni diyalog ve iş birliği fırsatlarını da karşımıza çıkaracaktır.” dedi. İletişim Başkanı Altun, bahse konu iş birliği alanları içerisinde küresel salgınla birlikte büyük aksamaların yaşandığı ticaret ve turizm alanlarına, bugünkü toplantının ana teması olduğu için dikkatleri çekmek istediğini belirterek, “Pandeminin ardından geçen süreçte, dünya hem ticaret hem de turizm noktasında bir toparlanma gayreti içerisine girmiştir. Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü verilerine baktığımızda, 2023 yılında turizm amaçlı seyahat edenlerin sayısı bir önceki yıla göre yüzde 34 oranında artmıştır. 2024 yılında ise bu performansın daha da iyileşmesi ve tamamıyla pandemi öncesi seviyeye gelmesi beklenmektedir. Turizm sektörünün çok gelişmiş olduğu Türkiye ve Yunanistan için bu durum, hiç kuşkusuz büyük bir fırsattır.

Casibom giriş yap

Bu fırsatlardan en doğru ve en verimli şekilde istifade etmenin, mevcut diyalog, eşgüdüm ve iş birliği kanallarının devam ettirilmesi ve sıhhatli bir zeminde geliştirilmesiyle sıkı sıkıya irtibatlı olduğunu belirten İletişim Başkanı Altun, “Bu noktada dikkatinizi bir diğer önemli noktaya çekmek istiyorum. İki ülke ilişkilerinde istikrar ve barışın muhafazası birçok yönüyle iletişim ve medyada sağlıklı bilgi üretimine ve üretilen bilgilerin sağlıklı dağıtım kanallarından dağıtılmasına bağlıdır. Hakikat zemini, bireyler arası ilişkilerde olduğu gibi ülkeler, devletler, hükûmetler ve milletler arasındaki ilişkinin de en sağlam dayanağıdır. Dolayısıyla iletişim ve medya alanında doğru bilgiye dayalı enformasyon akışlarının temini, karşılıklı güven ortamının tesisi açısından olmazsa olmazdır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için iletişim ve medya alanında kurulacak ortaklıkları biz bu yüzden çok önemsiyoruz.

Fahrettin Altun: “samimi Gayreler Küresel Barışa Katkı Sağlayacak”

Kurdele kesiminin ardından Yapay Zeka Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Atölyesini gezen Vali Muammer Erol, öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, Okul Müdürü Hakkı Öztürk’ten bilgi aldı. Daha sonra İlçe Müftüsü Aziz Bul tarafından dua edilmesinin ardından Vali Muammer Erol ve diğer protokol üyeleri Fatsa Melih Koç Anaokulunu açılış kurdelesini keserek, sınıfları gezdi. Öğrenciler ile bir süre sohbet eden Vali Erol, okulda görev yapan öğretmenlere de başarı dileğinde bulundu. Bu bağları birçok konuda asırlarca ve hâlâ müşahede ettiklerinin altını çizen İletişim Başkanı Altun, sofralardaki yemeklerden, söylenen şarkılara kadar benzeşen zevklerin, kültürlerin iki ülkeyi çoğu kez bir araya getirdiğini ifade etti. Vali Muammer Erol daha sonra Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde, Fatsa Eğitimde Yapay Zeka Derneği’nin destekleriyle kurulan Yapay Zeka Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Sınıfı ve Konferans Salonu açılış törenine katıldı.

Trafi̇k Kazasinda Ölen Oğlu İçi̇n Okul Yaptirdi

Maksat, AK Parti’nin kazanmasından öte kendi kazançları olduğu için aç gözlülük yapıp AK Parti’ye tarihi hezimet yaşatan isimler oldular. Bunlar birleştirici güç olmak yerine daha da parçalayan; 2’ye bölünmüş partiyi 4’e , 5’e ve hatta 6’ya bölen zararlı haline geldiler. AK Parti ilk kurulduğunda, partinin kuruluşunda gerçekten samimi olanlar ve inandığı davaya gönül veren insanlar vardı.

Sektörel bazda karşılıklı ve daha yoğun tecrübe paylaşımı için çeşitli birliktelikler ihdas etmeliyiz. Benzer şekilde turizm alanında karşılaştığımız sorunlara karşı ortak çözümler geliştirebileceğimiz mekanizmaları da hızla hayata geçirmeliyiz.” dedi. İlçeye bağlı Kurtuluş mahallesinde dört derslik, bir resim atölyesi, bir kodlama atölyesi, bir müzik sınıfı ve bir akıl-zeka oyunları sınıfıyla hizmet verecek Fatsa Melih Koç Anaokulunun açılış töreninde, Vali Muammer Erol’un yanı sıra Fatsa Kaymakamı Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, İlçe Jandarma Komutan Vekili jandarma Teğmen Muhammet Tarık Yüce, İlçe Emniyet Müdürü Ferda Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, protokol üyeleri ve hayırsever iş insanı Müjdat Koç ve ailesi hazır bulundu. Bizlere destek vermek için uygulamayı kapatabilir yada ayarlardan orducu.com adresini beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Törende, hayırsever iş insanı Müjdat Koç da bir konuşma yaparak, bugün merhum oğlu Melih Koç’un doğum günü olduğunu hatırlattı ve açılışı gerçekleştirilen anaokulunda yetişecek çocukların vatana ve millete hayırlı bireyler olması temennisinde bulundu.

Biz, Türkiye olarak kapıda vize uygulaması gibi seyahat kolaylıklarının hayata geçmesini bu anlamda önemli bir gelişme olarak görüyoruz. İki ülke arasında varılan bu uzlaşı ile Türk ve Yunan halkları arasındaki dostluk ve etkileşimin daha da artması mümkün olmuştur.” diye konuştu. Türk ve Yunan toplumları arasındaki bu bağların kültürleri ve kültürel varlıkları çeşitlendirdiğine, gündelik hayatı zenginleştirdiğine dikkati çeken İletişim Başkanı Altun, “Hiç şüphesiz, bu durum hem Türkiye hem de Yunanistan için büyük bir fırsattır, büyük bir imkândır. Bu bağların ne denli güçlü olduğunu, yakın bir zamanda yaşadığımız acı tecrübelerde hep birlikte gördük. Gerek Türkiye’de yaşadığımız 6 Şubat depremleri sürecinde, gerekse Yunanistan’da meydana gelen büyük orman yangınları esnasında ülkelerimizin karşılıklı olarak sergiledikleri dayanışma ruhu bu yakınlığın somut bir nişanesi oldu. Türkiye ve Yunanistan arasındaki bu dostluk ve dayanışma iradesi, diplomatik girişimlerle hiç kuşkusuz daha da geliştirilmesi, daha da ileriye taşınması gereken bir kazanımdır.

Vargeloğlu, “Özgüvenli, girişimci ve sosyal bireyler yetiştirmenin yolu, okul öncesi eğitimden geçiyor. Bizler, çocuklarınızın kendilerini iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olan bireyler olması ve sahip olduğu potansiyelin zirvesine ulaşabilmesi için her zaman onların yanındayız. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise okul öncesi eğitimin çocukların gelişim süreci açısından önem arz ettiğinin altını çizerek, hayırsever iş insanı Müjdat Koç’a teşekkür etti. Bizlere destek vermek için uygulamayı kapatabilir yada ayarlardan kirsehirhaberturk.com adresini beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da söz alarak, hayırsever iş insanı Müjdat Koç’a teşekkür etti ve açılışı gerçekleştirilen okulun hayırlara vesile olmasını diledi. Türkiye ve Yunanistan’ı bir araya getiren coğrafi yakınlığın ve her ikisinin birden muhatap olduğu jeopolitik zorlukların, meydan okumaların, iki ülke ilişkilerini ele alırken sıklıkla referans verdikleri unsurlar olduğunu dile getiren İletişim Başkanı Altun, Türkiye ve Yunanistan ilişkilerinde dikkate değer çok önemli bir başka hususun da iki ülke arasındaki tarihsel, kültürel ve toplumsal bağlar olduğunu söyledi.

2021 yılından itibaren başlatılan “pozitif gündem” girişiminin, karşılıklı ziyaretlerle, iş birliği anlaşmalarıyla ve bugün düzenledikleri panel gibi organizasyonlarla kökleşmekte ve kurumsallaşmakta olduğunu söyleyen Altun, bunun kendileri için büyük bir memnuniyet vesilesi olduğunu ifade ederek, “Yunanistan Başbakanı Sayın Kiryakos Miçotakis’in thirteen Mayıs Pazartesi günü ülkemize gerçekleştireceği ziyaretin de yine ikili ilişkilerimizin güçlendirilmesi açısından son derece önemli olduğunu, ciddi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda önümüzdeki süreçte, bölgesel ve küresel krizlere karşı ortak çözümler geliştirme potansiyellerinin ötesine geçmek için tüm koşullar oluşmuş durumdadır. Türkiye ve Yunanistan ilişkileri, ekonomi, güvenlik, sağlık, çevre, eğitim, medya, iletişim, sosyal güvenlik, kültür-sanat, ticaret ve turizm gibi birçok alanda son derece verimli iş birliği potansiyelleri barındırmaktadır.” şeklinde konuştu. Medya ve iletişim alanında iş birliği yapabilecekleri bir diğer konunun dezenformasyonla mücadele meselesi olduğuna işaret eden İletişim Başkanı Altun, “Günümüzün en büyük sınamalarından biri hâline gelen dezenformasyon, sistematik yalan bilgi üretimi kendileriyle mücadele edilmesi gereken ciddi tehditlerdir. Bunlarla mücadele etmek, kamuoylarımızın yanlış bilgiyle zehirlenmesinin önüne geçecek, bu da iki ülke ilişkilerinin olumsuz etkilenmesini engelleyecektir.

Partinin başına; partiden güç devşirenler, partinin gücünü kullanarak şahsi menfaat elde etmek isteyenler geldi. Daha sonra ise iktidarın nimetlerinden yararlanmak isteyenlerin, partiye üşüştüğü, hatta davasına inanmışları bir şekilde bertaraf ederek yönetimleri ele geçirdikleri görüldü. Anlaşılan AK Parti yerel seçimlerde CHP’nin kendisine güç kazandıran adaylarla seçim başarısı elde etmesinden önemli dersler çıkarmış ve AK Parti’nin içerisine çöreklenmiş ve tamamen partiden güç devşirenlerin farkına varmış görünüyor. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, anaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle devam etti. En ağır darbeyi oradan yiyecekler çünkü onlar kendi siyasi ve menfi ikballeri çoktaaan yeni başkanın etrafında dönmeye başlayacaklar bile… Böylece rahat rahat iktidarın sağladığı güçten faydalanabilecek ve partinin temellerini kemirebileceklerdi.

Öyle inanıyorum ki, Türkiye ve Yunanistan arasında karşılıklı olarak sergilenecek samimi gayretler, sadece ülkelerimize de kazandırmayacaktır. İletişim Başkanı Altun, iletişim ve medya alanında kuracakları iş birlikleriyle karşılıklı olarak daha yoğun tecrübe aktarımları gerçekleştirebileceklerini, ortak sosyo-kültürel değerlerin küresel topluma tanıtılmasında daha geniş imkânlara sahip olabileceklerini, örneğin böylece ülkelerin muazzam turizm potansiyelini daha da geliştirebileceklerini vurguladı. Küresel aktörlerin etkisiz, siyasetsiz ve nüfuz yoksunu oldukları bir uluslararası sistemi tecrübe ettiklerini belirten İletişim Başkanı Altun, “Böyle bir ortamda bölgesel anlamda istikrarlaştırıcı güçlere ihtiyaç olduğu, gün gibi ortadadır. Türkiye ve Yunanistan gibi bölgesel aktörlerin kendi sorunlarını karşılıklı anlayış ve ulusal menfaatleri çerçevesinde, üçüncü tarafların yönlendirmesine, vesayetine, baskısına ihtiyaç duymadan çözmeleri gereken bir dönemdeyiz. Tam da bu yüzden, Türkiye ve Yunanistan’ın ortaya koyacakları iş birliği girişimleri bugün, düne göre çok daha anlamlıdır ve değerlidir.” dedi. Fakat turizm alanında her iki ülkeyi de bekleyen fırsatların sadece karşılıklı seyahatlerin daha kolay hâle getirilmesiyle sınırlı olmadığını ifade eden İletişim Başkanı Altun, “Turizm konusunda her iki ülkenin potansiyelini de sektörel iş birlikleriyle genişleterek dünya turizminden aldığımız payın oranını daha yukarıya taşımalıyız.

Mardin’in Simgesi ‘çöp Eşeklerin’ Görevleri Sona Eriyor

Bu buluşmaların, son dönemde iyi komşuluk ve diyalog temelinde ivme kazanan Türk-Yunan ilişkilerini daha da güçlendireceğine, pekiştireceğine ve derinleştireceğine inandığını ifade eden İletişim Başkanı Altun, panelin ülkelere ve halklara, vatandaşlara büyük faydalar sağlamasını temenni etti. Koç, “İlk etapta evladımız adına Fatsa’mızda 2 okul kütüphanesi ve mezun olduğu Dumlupınar İlköğretim okuluna konferans salonu yaptırdık. Vali Muammer Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu’nun yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Müjdat Koç’a başsağlığı dileğinde bulunarak, eğitime yapmış olduğu katkıdan dolayı teşekkür etti. Vali Muammer Erol, hayırsever iş insanı DSP Ordu Eski Milletvekili Müjdat Koç tarafından, 2021 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Melih Koç adına yaptırdığı Anaokulu ile Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde kurulan Yapay Zeka Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Sınıfı ve Konferans Salonu açılış törenlerine katıldı. İletişim Başkanı Altun, Türkiye ve Yunanistan ilişkilerinin her şeyden önce bir komşuluk ilişkisi olduğunu ve coğrafi yakınlığa bağlı olarak şekillendiğini belirterek, bu iki ülkenin bununla birlikte, jeopolitik anlamda dünyanın en çetin bölgelerinden birinde konumlanmış durumda bulunduğunu vurguladı.

admin